Drukarnia-hologramy.pl Promocje Nowości

Jak przygotować projekt

W jakim formacie zapisać projekt?

Najlepszą jakość możemy uzyskać drukując z plików w następujących formatach:

*.pdf, *.ai, *.eps - pliki różnych programów graficznych

*.cdr - pliki programu Corel Draw

Bitmapy zawarte w projektach do druku na hologramach, etykietach, nalepkach powinny mieć rozdzielczość minimum 600dpi, maksimum 1200dpi.

Jeśli projekt bonu lub certyfikatu zawiera przejścia tonalne lub zdjęcia to ich rozdzielczość nie powinna być mniejsza niż 300 dpi.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Kolorystyka:

Zdecydowanie preferujemy pliki w kolorystyce CMYK. Prosimy o nie załączanie profili kolorystycznych.
Maksymalne nafarbienie nie powinno przekraczać 340%.

Wielkość pliku:

Najlepiej przesyłać pliki w skali 1:1.

Jak zamienić czcionki na krzywe?

Prosimy o zamianę czcionek na krzywe przed wysłaniem projektu. W Corel Draw funkcją 'Zamień na krzywe' lub 'Ctrl+Q', a w programie Adobe Illustrator funkcją 'Create Outlines' lub 'Shift+Ctrl+O'. Projekty bez zamienionych czcionek na krzywe przeważnie nie nadają się do wydrukowania bez dodatkowej obróbki np. teksty wychodzą poza krawędź, brakuje polskich liter, zmienia się krój pisma.

Jak przygotować zdjęcia do druku?

Przed wstawieniem zdjęcia do projektu najlepiej nadać mu właściwy wymiar i rozdzielczość, a sposób zapisu kolorów (Color Mode) zmienić na CMYK. Dla kolorowej fotografii minimalna rozdzielczość wynosi 300 dpi, a czarno-białej lub zawierającej drobne teksty - 600 dpi.

Uwaga! Przed konwersją z trybu RGB na CMYK w programach Adoba, CorelDraw należy ustawić właściwy profil kolorów. Dla druku na papierze powlekanym np. Kreda bezpiecznym wyborem jest np. FOGRA39.

Sprawdzanie plików:

Wszystkie pliki przesyłane do nas sprawdzamy pod kątem poprawności przygotowania. Weryfikujemy wielkość, rozdzielczość, kolorystykę, spady i wiele innych elementów. Jeśli pliki są poprawnie przygotowane to przesyłamy wizualizacje do akceptu. Generalnie sprawdzenie plików przed drukiem i przesłanie wizualizacji jest bezpłatne.

Czy projekt jest gotowy do druku?

W przypadku trudności z przygotowaniem projektu do druku prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy. Sprawdzimy, czy w projekcie nie występują różnego rodzaju techniczne błędy, które mogłyby uniemożliwić jego poprawne wydrukowanie.

Przy większych nakładach wykonujemy wydruki próbne ponieważ, nie zawsze jesteśmy wstanie wychwycić wszystkie błędy przeglądając projekt np. brak spłaszczenia transparentności w plikach PDF. Czasami bardzo trudno jest też ocenić jak zostaną odwzorowane kolory na wydruku.

Nie posiadam projektu, logo?

W przypadku wielu naszych produktów oferujemy wykonanie prostego projektu za niewielką opłatą lub nawet gratis. Ewentualny koszt przygotowania projektu wyceniamy indywidualnie. Prosimy o kontakt telefoniczny +48 22 751 10 46 lub e-mailowy: info@drukarnia-hologramy.pl.